czwartek, 17 kwietnia 2014

Rewolucja mobilna i jej skutki

Rewolucja mobilna, która dokonała się w ciągu ostatnich lat ma większe i bardziej znaczące skutki, niż skłonni bylibyśmy przypuszczać. Może na co dzień tego nie zauważamy, ale wraz z przesiadaniem się z komputerów stacjonarnych na laptopy, smartfony oraz tablety zupełnie zmieniają się nasze nawyki dotyczące pracy, rozrywki czy kontaktów ze znajomymi.

Wraz z upowszechnieniem się małych, poręcznych urządzeń mobilnych wygenerowane zostały też nowe potrzeby, na które szybko doczekaliśmy się odpowiedzi ze strony producentów akcesoriów mobilnych. Jedną z takich potrzeb jest potrzeba wygodnej pracy na smartfonie lub tablecie, tak aby ekran znajdował się na wprost nas, a my sami nie musielibyśmy się nad nim pochylać.

W przypadkach, kiedy chcemy korzystać ze smartfona czy tabletu nieco dłużej, a zwłaszcza, kiedy chcemy na tych urządzeniach pracować mogą pojawić się oczekiwania, które zbliżyłyby te niewielkie acz potężne urządzenia do zastosowań laptopów i komputerów stacjonarnych.

Jednym ze sposobów na osiągnięcie takiego stanu rzeczy może być użycie stacji dokującej. Jest to dodatek do smartfonów lub tabletów, który pozwala na zapewnienie urządzeniom mobilnym stabilności.

Stacja dokująca jest umieszczana na biurku, a następnie w odpowiednie miejsce wkładany jest telefon lub tablet. Dzięki temu ekran urządzenia jest w bardziej naturalnym położeniu, możemy pracować dwiema rękoma, pozycja naszego ciała również znacznie bardziej sprzyja pracy niż gdybyśmy mieli stale pochylać się nad ekranem.

Co prawda, jak na razie jeszcze niewiele osób odkryło możliwości zastosowania stacji dokujących (a jest ich często znacznie więcej - mogą służyć jako ładowarki do telefonu lub przenośne głośniki), jednak wydaje się, że z czasem będą się coraz bardziej upowszechniać, należą bowiem do kategorii produktów, które znakomicie uzupełniają zakres funkcji urządzeń mobilnych.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz